Scroll to top

O nas

Hej! Witamy na stronie Klubu Sportowego Ski Tomo Centrum Narciarskie! Specjalizujemy się w narciarstwie alpejskim, prowadzimy sekcje dzieci, młodzieży oraz Masters. Zrzeszamy zawodników z całej Polski; nasze centra treningowe znajdują się w Szczyrku, Warszawie oraz Poznaniu.

Nasz autorski, całoroczny program szkolenia powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie głównego trenera i wice Prezesa Tomasza Węgrzynkiewicza. Kładziemy ogromny nacisk na wszechstronny rozwój naszych zawodników, stąd w skład zespołu oprócz trenerów narciarstwa wchodzą fizjoterapeuta, trenerzy przygotowania motorycznego oraz psycholog sportu. Nasi zawodnicy trenują cały rok, a w skład ich cyklu szkoleniowego wchodzą narty, trening motoryczny (siła, wytrzymałość, dynamika) rolki, bieganie, rowery, wspinaczka, akrobatyka, pływanie,  sporty wodne (narty wodne, windsurfing, kitesurfing) i inne.

Nasz Team

Tomasz Węgrzynkiewicz (TOMO) – Wice Prezes, Trener Główny Trener narciarstwa i sędzia z ponad 30 – letnim doświadczeniem. Wychowawca wielu doskonałych alpejczyków takich jak Zygmunt Fiedor, Kacper Moskal, Klaudia Przybyła czy Maciej Bydliński. Przez wiele lat był wice prezesem SSR Sokół Szczyrk. Jego podopieczni wielokrotnie stawali na najwyższym podium Mistrzostw Polski, byli członkami kadry narodowej, a także reprezentowali kraj na takich imprezach m.in. jak Mistrzostwa Świata Juniorów czy Nieoficjalne Mistrzostwa Świata Dzieci (Alpecimbra). Laureat wielu nagród, między innymi wyróżnienia Starostwa Powiatowego w Bielsku dla najlepszego trenera. Organizator najwyższej rangi zawodów w narciarstwie alpejskim, kolarstwie górskim oraz skokach narciarskich

Ewa Niewiarowska (EFKA)  – Prezes Zarządu

Związana ze sportem wyczynowym od najmłodszych lat. Była członkini kadry narodowej juniorów w jeździectwie. Absolwentka UW oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Po zakończeniu kariery zawodniczej, związała się z marketingiem sportowym. Pracowała dla takich organizacji jak Centrum Olimpijskie w Warszawie, Knockout Promotions czy Makurat Invest.  Zorganizowała ponad 70 eventów sportowych o zasięgu międzynarodowym, w tym między innymi transmitowane na żywo w tv Polsat gale boksu zawodowego z cyklu Wojak Boxing Night, otwarcie sezonu rowerowego ,,Downhill Attack” czy Międzynarodowe Targi Samochodowe Eko Flota. W Ski Tomo zajmuje się organizacją całej pracy biura, zawodami, sponsorami, marketingiem oraz koordynacją wyjazdów. Narciarstwo trenuje amatorsko, ściga się w Pucharze Polski oraz Pucharze Świata Masters. 

Zygmunt Fiedor (ZYGA) – przygodę z nartami zaczął już w wieku 3 lat, gdy miał 6 wygrał swoje pierwsze zawody…potem potoczyło się szybko – klub Sokół Szczyrk, Szkoła Mistrzostwa Sportowego, Kadra Narodowa i wiele narciarskich sukcesów. Zyga trzykrotnie triumfował w zawodach FIS, a pięciokrotnie stawał na nich podium, jest Mistrzem Polski Juniorów w slalomie i supergigancie z 2004 roku. Trenował również carving, kwalifikował się do pierwszej “10” najlepszych carvingowców świata. W 2008 roku został srebrnym medalistą prestiżowych FIS Carving Cup World Edition.

Klaudia Więzik (Przybyła) – jej największą pasją jest narciarstwo alpejskie.  Zawodniczka, Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Wychowanie Fizyczne ze specjalizacjami trenera personalnego i trenera przygotowania motorycznego. Jest licencjonowanym trenerem PZN narciarstwa alpejskiego. Jako zawodniczka zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, a także wielokrotnie stawała na podium zawodów FIS. Reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata m.in. we Francji, Słowenii i Czechach, była członkinią Kadry Narodowej. Aktualnie ściga się w zawodach z serii Masters, gdzie w sezonie 2020 wywalczyła 3 miejsce w slalomie podczas Mistrzostw Polski.

Michał Ficoń – trener przygotowania motorycznego

Instruktor Kolarstwa, Szkoleniowiec i Wykładowca Akademicki, Menedżer Sportu. Kilkanaście lat związany ze sportem na najwyższym poziomie. Specjalizuje się w przygotowaniu motorycznym narciarzy alpejskich, kolarzy szosowych i górskich, tenisie ziemnym i zespołowych grach sportowych. Pracując z podopiecznymi stawia przede wszystkim na zdrowie i kondycję fizyczną co wpływa korzystnie na jakość codziennego życia. Zawodnicy i amatorzy sportu mogą liczyć na spersonalizowany trening kształtujący wybrane cechy motoryczne, które są niezbędne do sukcesu w uprawianej dyscyplinie sportu.

Łukasz Murdzia – trener przygotowania motorycznego (sekcja Poznań)

Jerzy Kochaj – fizjoterapeuta

Anna Truchlewska – psycholog sportu